İnstagram’da Çok Takipçi Kazanmak

İnstagramda Takipçi Kazanmak

İnstagram’da Çok Takipçi

Sosyal hayatımızdan soyutlandığımız şu son günlerde bizi yaşıyor hissettiren nadir şeylerden biri sosyal medya olmuş durumda.Tek başınıza kaldığınızda uğraşacağız ve ilk aklınıza gelen şeylerden biri telefonu ele almak şüphesiz.Daha sonra instagramdaki paylaşımlara göz gezdirme,storyleri izlemek vs derken instagram gerçekten güzel vakit geçirdiğimiz bir platform.

İnstagram’da Nasıl Takipçi Kazanırız?
Sosyal medya kullanıcılarının en çok kullandığı ve alanında en büyük sitelerden biri de instagramdır. İnstagram üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı yaparak insanların ilgisini çeker ve takipçi kazanırız. İnstagramdaki en önemli kurallardan biri ise, paylaştığımız içerik ne kadar çok beğeni alırsa o kadar bize faydalı olur,etkileşim kazanırız ve popüler olma şansımız artar.Popülerliğimiz arttığı için insanlar bizi daha sık konuşur daha sıkı takip eder ve bu şekilde katlanarak beğeni ve takipçi sayımız artar. Bu böyle devam eden kısır bir döngü haline gelmiş durumda. Herşey yolunda giderse kısa sürede sosyal medya fenomeni olabiliriz.

Fakat instagram takipçi kazanma bahsedildiği kadar kolay mı ? İnstagram takipçi kasmak için neler yapmalıyız ?

İnstagram takipçi kasmak için öncelikli olarak insanların ilgisini çekecek paylaşımlara odaklanmalı ve bu paylaşımları yaparkende fotoğrafların kalitesini maksimum düzeyde tutmalıyız.Paylaşmış olduğumuz kaliteli fotoğraflarımızın daha çok kişiye erişebilmesi ve görüntülenebilmesi için ise hesabımızın gizli durumda olmaması gerekiyor. Gizli yani kilitli durumdaki hesapların yapmış olduğu paylaşımları herkes değil sadece onu takip eden kişiler görür ve ne kadar çok beğeni alırsa alsın keşfet kısmına giremez.Öncelikle bunu iyi bilmeli ve aklımıza kazımalıyız. Birçok hashtag kullanarak da takipçi sayısını arttırmak mümkün. Hashtag kullanımı aynı hashtagi kullananlar arasında görünmez bir bağdır. O hashtag üzerinden size ulaşırlar ve sizi takip ederler. Böylece takipçi sayınız da artmış olur. Fakat bir fotoğrafa 20-30 tane etiket girersek instagram bunu tespit eder ve bizi spam olarak işaretleyebilir.Böylelikle paylaştığımız içerikler kimseye görünmez.Bununda bize hiçbir katkısı olmaz.

Bir diğer yöntem ise takibe takip mantığı ile farklı kişileri takip etmektir. Eğer takipçinizin çok olmasını isterken aynı zamanda takip ettiklerinizin az olmasını istemiyorsanız takipçi sayınızı arttırmak için insanları takip etmeyi deneyebilirsiniz. Bu yöntemle mutlaka takipçilerinize geri dönenler olacaktır. Dönmeyenleri ise dilerseniz daha sonra takipten çıkarabilirsiniz.Bu işlemi yaparken size tavsiyemiz takipçisi çok olan ve takip ettiğide aynı zamanda çok olan,fotoğraflarına güzel beğeni alan kişilerin profillerine girip o kişilerin takipçilerini ve takip ettiklerini yavaş yavaş takip etmenizdir.Bunun dışında da instagram takipçi kazanma hilesi olan programlar mevcuttur. Bu programlar sayesinde anında binlerce takipçiye sahip olabilirsiniz. Fakat bu yöntemle doğal takipçilerinizden alacağınız verimi alamayabilirsiniz.Sizi doğal yollarla takip eden takipçileriniz hile yoluyla takip edenlerden daha çok size dönüş saplayacak ve fotoğraflarınızdaki beğeni sayınızı arttıracaktır.

Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olmanız daima takipçilerinizi arttıracaktır. Hiçbir şey yapmadan oturarak takipçilerimizin artmasını bekleyemeyiz. Bunun için çabalamamız gerekir.. Takipçi sayınız bir anda çok fazla olmasa da daha sonra hızla artacaktır.

Bir önceki yazımız olan İnstagramda Daha Çok Beğeni Almak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir ? başlıklı makalemizde instagram beğeni arttırma ve instagram beğeni hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir